Czy samochód używany to dobry wybór?

zakup samochodu używanego

Kryzys na rynku półprzewodników pogrążył branżę motoryzacyjną na wiele miesięcy. Czas oczekiwania na odbiór nowego auta drastycznie się wydłużył. W skrajnych przypadkach oscyluje w granicach dwóch lat. Zakładając, że auto jest nam potrzebne tu i teraz oferty salonów brzmią jak koszmarny żart. Wzrost stóp procentowych i galopująca inflacja skutecznie zniechęcają do kredytowania zakupu przyszłego auta. Sytuacja wydaję cię być patową lecz zdecydowanie taka nie jest.

Zakup używanego auta to doskonała alternatywa. Na rynku dostępnych jest wiele młodych samochodów o niskim przebiegu. Spora część z nich trafiła na rynek na skutek niepłacenia rat leasingu lub kredytu. Większość z nich objęta jest jeszcze gwarancją producenta. Ryzyko zakupu używanego auta z salonu z potwierdzoną historią jest praktycznie żadne.

Zakup używanego samochodu jest równie atrakcyjny w firmach, które zajmują się ich sprzedażą od wielu lat. Gwarantują one oryginalne przebiegi i dokładne przeglądy techniczne oferowanych modeli. W wielu przypadkach obejmują one auta ze swojej oferty własną gwarancją. Sprawdzonych sprzedawców samochodów używanych niestety nie ma na rynku zbyt wielu. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, warto zasięgnąć informacji od znajomych lub z innych źródeł na temat rzetelności i wiarygodności sprzedawcy.

Używane samochody możemy nabyć na identycznych zasadach jak nowe auta. Sprzedawcy oferują nam leasing, raty konsumenckie czy specjalne programy spłat przygotowane przez banki, z którymi współpracują. Dobry sprzedawca bierze pełną odpowiedzialność za oferowany towar i nie pozwoli sobie na utratę reputacji, na którą pracował wiele lat. Dlatego nie bójmy się aut używanych. To samochody, które posłużą nam wiele lat i dostępne są od ręki. Zwracajmy jedynie uwagę od kogo planujemy nabyć samochód i czy jest to podmiot godny zaufania.

Rekomendowane artykuły